Skip to main content
Bukiety ślubne Dobre Miasto

Ślub i wesele – jak zadbać o florystyczną oprawę

Zaślubiny to wielkie wydarzenie, wymagające sporych przygotowań. Wiedzą to doskonale te wszystkie osoby, które już tę podniosłą uroczystość w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego, a następnie imprezę weselną, mają za sobą. Wesele trzeba dobrze zaplanować, a przygotowania rozpocząć już co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Daje to gwarancję, iż wszystko będzie zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Jednym z ważnych elementów ceremonii ślubnej jest wybór oprawy florystycznej. Nic tak pięknie nie podkreśli powagi chwili, jak piękne i świeże kwiaty, które jednocześnie będą cudowną dekoracją. Tak więc o czym trzeba pamiętać, wybierając kompozycje kwiatowe na ślub?

Jakie wybrać kwiaty do kościoła?

Mimo iż pewna grupa par decyduje się na wzięcie ślubu w plenerze, zdecydowana większość nowożeńców jako miejsce powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” wybiera Kościół. Dlatego, żeby stworzyć właściwą atmosferę i nadać wnętrzu świątyni niepowtarzalnego charakteru, zdecydujmy się na bogate i piękne kompozycje kwiatowe. Powinny one zdobić wejście do Kościoła, ale nie tylko. Ozdóbmy kwiatami również ławki oraz ołtarz. W tej roli najlepiej spełnią się kwiaty sezonowe, dostosowane do pory roku. Plusem takiej aranżacji jest to, iż będzie wyglądała ona naturalnie, a poza tym nie narazimy się na duży wydatek finansowy. Jeśli jeszcze do całości dodamy ozdobne lampiony lub świecie to taka stylizacja niewątpliwie zachwyci każdego. Jeżeli ceremonia weselna będzie się odbywać w takim pięknym zakątku naszego kraju jak Warmia, w powyższym zakresie zdecydowanie warto skorzystać z usług Kwiaciarni Jola’s Flowers z Dobrego Miasta, której oferta dostępna jest na stronie: https://www.starterfirm.pl/katalog/28-uslugi/1968-jolas-flowers-kwiaciarnia-dobre-miasto – kwiaciarnia od wielu lat zajmuje się oprawami ślubnymi.

Kwiaty do sali weselnej

Tam udajemy się z zaproszonymi gości po zakończeniu oficjalnej uroczystości. Miejsce to najczęściej posiada uniwersalny wystrój i delikatną kolorystykę, także bez większego problemu dopasujemy do tego wnętrza różnorakie kompozycje kwiatowe. Zwłaszcza efektownie będą się one prezentować, gdy zostaną umieszczone w dekoracyjnych wazonach. Dobrym pomysłem jest urozmaicenie bukietu gałązkami, zielonymi liści, czy też nawet owocami.

Jak powinien zostać wykonany bukiet dla panny młodej, druhen i butonierki dla Panów?

Panna Młoda powinna w tym dniu wyglądać szczególnie zjawiskowo. Kwiaty trzeba dopasować do jej typu urody i sukni ślubnej. Bardzo ważną sprawą jest to, że bukiet przygotowany na powyższe wydarzenie musi być trwały i wytrzymały, do końca zachowując swój pierwotny kształt. Kompozycje kwiatowe dla druhen są skromniejsze i mniejsze. Butonierka Pana Młodego i świadków powinna być wykonana z takich samych kwiatów, jakie znajdują się w bukiecie Panny Młodej. Na koniec nie zapomnijmy też o przystrojeniu samochodu, którym pojedziemy do kościoła, a potem na salę weselną. Niech w tym wyjątkowym dniu i on prezentuje się okazale.