Skip to main content
Czy klimatyzatory oczyszczają powietrze?

Czy klimatyzacja filtruje powietrze?

Klimatyzatory cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Niemniej jednak sporo osób obawia się tego, że nie będą one w stanie filtrować powietrza. Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu oraz rozwiać ewentualne wątpliwości związane z zakupem urządzenia klimatyzującego pomieszczenia.

Klimatyzatory a oczyszczanie powietrza

Decyzja dotycząca zakupu klimatyzatora musi bazować na wiedzy na temat działania tego typu urządzeń. Dlatego też osoby zamieszkujące okolice Krakowa mogą zainteresować się chociażby tym, jak wygląda montaż klimatyzacji w Miechowie.

Oprócz kwestii związanych z montażem warto przyjrzeć się również i temu, jak wygląda filtrowanie powietrza. Otóż okazuje się, że nowoczesne klimatyzatory doskonale radzą sobie z oczyszczaniem go z różnego rodzaju zanieczyszczeń takich jak kurz, a nawet sierść zwierząt i ptaków domowych. Wydaje się więc, że klimatyzator nie tylko pozwoli uzyskać komfort termiczny, ale również poprawi jakość powietrza, którym się oddycha.

Filtry w klimatyzatorach

Każdy klimatyzator może mieć nieco inne funkcje i może zostać wyposażony w inny filtr. O cechach poszczególnych klimatyzatorów całkiem sporo można dowiedzieć się na stronie https://sevro.pl/klimatyzacja/oferta/, prowadzonej przez małopolską firmę zajmującą się montażem i serwisem klimatyzacji. Jeżeli chodzi zaś o najpopularniejsze rodzaje filtrów, wymienić trzeba na pewno filtr elektrostatyczny, który charakteryzuje się tym, że bez trudu przyciąga dodatnio naładowane cząstki kurzu oraz pyłki.

Warto wspomnieć również o filtrze węglowym, który również jest wykorzystywany w klimatyzatorach. Jak sama nazwa wskazuje, składa się on przede wszystkim z cząstek aktywnego węgla. Pozwala na wchłonięcie nie tylko szkodliwych gazów, ale również i na neutralizację niepożądanych zapachów.

Filtracja powietrza w klimatyzatorach możliwa jest też dzięki filtrom typu HEPA. Ich niezaprzeczalnym atutem jest wysoka skuteczność, sięgająca blisko 99 procent. Jest on w stanie zatrzymać nie tylko drobiny kurzu domowego, ale i pyłki roślin.

Jak klimatyzator oczyszcza powietrze?

Dlaczego warto postawić na zakup klimatyzatora z funkcją oczyszczania powietrza?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których decyzja o zakupieniu klimatyzatora z funkcją oczyszczania powietrza może okazać się trafiona. Przede wszystkim, tego typu urządzenie pozwoli na uzyskanie komfortu termicznego. W zależności od funkcji danego klimatyzatora można liczyć na ochłodzenie bądź na ogrzanie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wiele klimatyzatorów posiada obydwie z wymienionych funkcji.

Dobry klimatyzator pozwala tak naprawdę na coś więcej, a mianowicie na oczyszczenie powietrza. Kupując jedno urządzenie można zatem zyskać funkcje dwóch. Mowa tu zarówno o klimatyzacji, jak i o filtracji powietrza. Wydaje się więc, że inwestycja w dobry jakościowo klimatyzator pozwoli w zaoszczędzeniu środków finansowych oraz podniesie komfort codziennego funkcjonowania w domu czy mieszkaniu.