Skip to main content

Koszenie trawy nie musi być trudne. Wypróbuj kosę spalinową

Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu lub kawałka trawnika wokół domu, chcemy, aby pięknie się prezentował. Wymaga to jednak wiele wysiłku, cierpliwości i czasu. Choć większość ludzi twierdzi, że trawa jest łatwiejsza w utrzymaniu, aniżeli inne rośliny ogrodowe, należy pamiętać, że rośnie ona w błyskawicznym tempie. Konieczne są więc częstsze czynności pielęgnacyjne, które sprowadzają się głównie do koszenia. Nie dla wszystkich jest to lubiane zajęcie. Koszenie trawy jest męczące – wiąże się bowiem z używaniem ciężkiego sprzętu – oraz żmudne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią trawnika. Gdy dodamy do tego koszenie trawy na nierównym terenie lub w trudno dostępnych miejscach (na przykład dookoła owocowych drzewek lub krzewów), nasz zapał może nieco osłabnąć.

Trawa koszona kosiarką wypożyczoną z BMK

Kosa spalinowa na ratunek naszemu ogrodowi

Na szczęście dzisiaj możemy dokonać zakupu dobrych i profesjonalnych urządzeń, takich jak: kosy spalinowe, kosiarki elektryczne, podkoszarki akumulatorowe i wiele innych.
My skupimy się na tych pierwszych. Wyjaśnijmy najpierw, do czego służy kosa spalinowa? Jest to urządzenie szczególnie przydatne w koszeniu trawy na zróżnicowanym terenie. Uskoki, czy gwałtowne spady nie ułatwiają tej czynności, a duża waga sprzętu i kable zasilające dodatkowo mogą ją utrudnić. Potrzebny jest zatem gadżet lekki, poręczny i bardziej precyzyjny. Takimi cechami wyróżnia się właśnie kosa spalinowa.

Wynajem zamiast zakupu

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy przekonani do tego typu maszyny ogrodniczej, boimy się lub jej używanie kojarzy nam się z czymś bardzo skomplikowanym, możliwy jest wynajem kosy spalinowej. Coraz częściej zaobserowować możemy slogany reklamowe, takie jak kosa spalinowa wypożyczalnia, co świadczy o rosnącym popycie na tego typu usługi. Jest to niebywała okazja do tego, aby oswoić się z jej gabarytem, działaniem i przekonać się na własnej skórze, czy jesteśmy gotowi do jej kupna. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych rozczarowań, które mogłyby pojawić się po zakupie produktu „w ciemno”.

Kosiarka spalinowa – podstawowe informacje

Jej przedział wagowy wynosi 5-9 kg. Trzymamy ją przed sobą jak standardową kosiarkę. Różnica polega na tym, że spalinowa maszyna zawieszona jest na naszych ramionach za pomocą przystosowanych do tego masywnych szelek. To dlatego jej ciężar nie powinien przekraczać 9 kg, w przeciwnym razie nasze plecy mocno to odczują. Urządzeniem ruszamy za pomocą kierownicy zlokalizowanej w jego górnej części. Wyglądem przypomina ona kierownicę rowerową. Im wyższej jakości sprzęt, tym mniej odczuwane są wibracje w trakcie koszenia trawy.

Naturalnie, niezbędnym elementem każdej kosy spalinowej jest silnik. Jego moc także zależy od klasy sprzętu. Im lepsza moc, tym łatwiejsze uporanie się z grubymi i uciążliwymi chwastami.

Akcesoria w cenie

W cenie produktu często oferowany jest także zestaw potrzebnych akcesoriów. Są to:

  • głowica żyłkowa
  • pas nośny albo szelki
  • pojemnik do paliwa
  • klucz do świecy

Kosa spalinowa jest produktem najchętniej wybieranym przez wielbicieli ogrodnictwa, a najczęstszym powodem wynajmu jest chęć zorientowania się, które parametry sprzętu będą dla nas najlepsze.

Komentarz

Dodaj komentarz