Skip to main content
stroiki Szczebrzeszyn

Jaki wianek na komunię wybrać ze świeżych kwiatów?

Wianek komunijny jest nieodzownym elementem stroju na Pierwszą Komunię Świętą. Rodzice wraz z dziećmi przed tą ważną ceremonią zastanawiają się, czy wybrać wianek wykonany ze sztucznych kwiatów, czy z żywych. Uroczystość związana z Pierwszą Komunią odbywa się wiosną, warto więc korzystać z zasobów natury o tej porze roku i zdecydować się na wianek ze świeżych kwiatów. Taki dodatek bez wątpienia będzie świetną ozdobą dla dziecka i dobrym uzupełnieniem całego stroju.

Wianek komunijny ze świeżych kwiatów – na co zwrócić uwagę?

Umiejętnie wykonany wianek poza zachwycającym wyglądem powinien być przede wszystkim trwały i jak najdłużej zachować swoją pierwotną formę. Florysta, który go tworzy zwraca uwagę na dobór odpowiednich kwiatów. Komunie Święte odbywają się w maju, a więc w okresie, kiedy dni są coraz bardziej słoneczne. Kwiaty nie zawsze są odporne na takie warunki atmosferyczne, a przecież mają zdobić głowę dziewczynki czasem przez kilkanaście godzin. Lokal Kwiaciarnia Król Anna oferuje wianki ze świeżych kwiatów, które są wykonane w sposób profesjonalny i dbały.

Podczas wyboru wianka komunijnego poza trwałością kwiatów, trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie dobranie jego rodzaju do fryzury. Te klasycznie plecione będą doskonałym dodatkiem, gdy dziewczynka będzie miała rozpuszczone włosy. Inny typ wianka natomiast będzie pasował do upięć i koków. Warto przed wizytą w kwiaciarni ustalić z fryzjerem, jakie będzie uczesanie dziecka na tę ważną ceremonię.

Kwiaciarnia Szczebrzeszyn

Jakie kwiaty sprawdzą się w wianku komunijnym?

Poza trwałością w wianku komunijny ważny jest oczywiście wygląd kwiatów i ich odpowiednia kompozycja. Kwiaty, takie jak margaretka, goździki, stokrotki, storczyki, czy rumianek sprawdzą się idealnie. Wytrzymałe i przepiękne są wszelkie zielone dodatki oraz gipsówka, która doda subtelności i uroku. Dobrze skomponowany wianek ze świeżych kwiatów zachowa swój czar nawet przez kilka dni. Jeżeli chcemy, aby kwiatowy dodatek służył nie tylko w dniu Pierwszej Komunii Świętej, warto zadbać o jego odpowiednie nawodnienie poprzez zraszanie lub obłożenie wilgotną ściereczką. Istotne jest również utrzymywanie go w chłodnym i ciemnym miejscu, gdzie nie będzie on także narażony na uszkodzenia czy zniszczenia. Dzięki tym prostym trikom wianek będzie cieszyć oko nawet przez cały okres Białego Tygodnia.