Skip to main content

Tarnów — co zobaczyć poza zabytkami? Winnice niedaleko miasta!

W czasie planowania swojego wyjazdu w okolice Tarnowa z powodzeniem udaje się spędzić czas nie tylko w miejscach wartych uwagi, ale również w winnicach. To właśnie w tej okolicy jest ich bardzo dużo i dobrze jest mieć na względzie to, że są one warte odwiedzenia.

Czy jest co robić w okolicy Tarnowa?

Tarnów jest miastem, w którym znajdują się konkretne zabytki. Warto jest zwrócić uwagę także na top 10 atrakcji w okolicach Tarnowa, dzięki którym można dowiedzieć się, co ciekawego znajduje się również w okolicy. Są to np. koronki z Bobowej czy Zalipie, które słynie z przepięknych, kolorowych chat. Nie brakuje także zabytkowych miejsc sakralnych, czy obronnych. Każdy z powodzeniem znajdzie takie, które go zadowolą. Warto także zainteresować się tematem winnic, których wokół Tarnowa jest naprawdę wiele.

Dlaczego w Polsce jest tak dużo winnic?

Choć osoby niezainteresowane tym zagadnieniem mogą tego nie wiedzieć, ale na terenie kraju znajduje się już ponad 300 winnic, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Regionem, w którym jest ich najwięcej, jest właśnie Tarnów. Znajdują się tutaj odpowiednie gleby, które są odpowiednio nasłoneczniane. Dobrze jest jednak zdawać sobie także sprawę z tego, iż pierwsze trzy sezony w winnicach nie przynoszą żadnych zysków.

Dzięki temu, że w Polsce jest tak dużo winnic, osoby zainteresowane tego typu miejscami z powodzeniem mogą wybrać takie, które są dla nich najbardziej zadowalające pod względem tego, co jest oferowane na miejscu. Warto mieć to na uwadze. Zarezerwuj nocleg w Tarnowie i ciesz się tym, co tam oferują. Przez cały czas powstają kolejne winnice, które są zlokalizowane także w okolicy tego miasta.

Jakie nazwy mają winnice w okolicy Tarnowa?

Na uwagę pod względem ciekawych atrakcji i polecanych winnic w okolicy Tarnowa zasługuje ta o nazwie Dąbrówka. Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi lub też do odwiedzenia przez same osoby dorosłe. Właściciele zadbali o to, by oprócz możliwości nabycia win, można było ich także posmakować. Nie ma więc problemu z wynajmem wyposażonego domku, w którym można spędzić kilka dni swojego urlopu. To doskonała propozycja skierowana do wszystkich osób, które planują taki wyjazd.

Kolejną z winnic, znajdujących się w okolicy Tarnowa jest ta o nazwie Gierowa. Zajmuje ona bardzo małą przestrzeń. Jest ona jednak wyjątkowa z tego względu, iż tuż obok niej znajdują się sady czereśniowe. Istnieje możliwość skorzystania z pola namiotowego i spędzenia w tym miejscu bardzo miłego czasu w rodzinnym gronie lub też ze znajomymi. Nie brakuje szansy degustacji lokalnego wina, a także produktów spożywczych. To fenomenalne miejsce, w którym udaje się odpocząć.

Winnica, na którą warto zwrócić uwagę w okolicach Tarnowa, nosi nazwę Uroczysko. Jest ona zlokalizowana niecały kilometr od poprzedniczki, jednak dominują w niej zupełnie inne winne szczepy. Tutaj można skorzystać z wynajmu jednego z pokojów na terenie winnicy oraz oczywiście wziąć udział w degustacji win. Widoki są naprawdę zachwycające, więc zaplanowanie urlopu w tym miejscu będzie dobrym rozwiązaniem.