Skip to main content

Keratynowe prostowanie włosów

keratynowe prostowanie włosów kraków

Piękne i zdrowe włosy są postrzegane jako oznaka zdrowia i atrakcyjności fizycznej. Dlatego też kobiety starają się zawsze, aby ich włosy były długie, zdrowe, gęste i lśniące lub, aby chociaż na takie wyglądały. Oczywiście można korzystać z różnego rodzaju kosmetyków, maseczek i odżywek, które to są dostępne a drogeriach, czy sklepach, jednak trudno za ich pomocą uzyskać spektakularny efekt.

Zdecydowanie lepsze rezultaty przynoszą zabiegi fryzjerskie. Od jakiegoś czasu ogromną popularnością wśród kobiet cieszy się keratynowe prostowanie włosów. Keratynowa terapia prostowania włosów jest to taki zabieg, który to polega na wprasowaniu przy pomocy prostownicy substancji jaką jest keratyna. Jest to białko, które stanowi naturalny budulec włosa. Jednak nieodpowiednia pielęgnacja, czy zabiegi stylizacyjne przy użyciu zbyt wysokiej temperatury powodują ubytki keratyny we włosach. Tym samym stają się one matowe, suche, podatne na zniszczenie, czy puszenie.

Prostowanie włosów keratyną

Keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, których włosy wymagają dogłębnej regeneracji. Jest to jeden z nielicznych zabiegów, który wykazuje tak bardzo pozytywny wpływ zarówno na kondycję włosów, jak i na ich wygląd. Tutaj, dzięki uprzejmości salonu urody Cleo, możesz zobaczyć jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów.

prostowanie włosów keratyną
Włosy po zabiegu keratynowego prostowania włosów, które oczywiście zostało poprawnie przeprowadzone wyglądają wręcz doskonale. Są one miękkie, lśniące, wyglądają na idealnie zadbane, zdrowe, a także są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. Keratynowe prostowanie włosów polega na aplikacji poszczególnych preparatów na wybrane partie włosów, a potem potraktowanie ich prostownicą rozgrzaną do wysokiej temperatury. Dzięki temu keratyna może wniknąć głęboko do włosa i dogłębnie go zregenerować.

Efekty keratynowego prostowania włosów

Efekty takiego zabiegu są zazwyczaj spektakularne, jednak należy podkreślić fakt, iż trwałość efektu zależy od tego, jak później postępuje się z włosami. Jeśli stosuje się produkty, które są przeznaczone do włosów po zabiegu keratynowego prostowana i uzupełniają one keratynę, to piękny efekt może utrzymywać się naprawdę długo. Jeśli natomiast pielęgnacja jest niedopasowana, do tego ktoś nie przestrzega zaleceń, jak pielęgnować takie włosy, to jednak niestety efekt może zniknąć szybciej niż się spodziewamy.

Decydując się na ten zabieg, warto udać się do profesjonalnego salonu. Tylko wtedy mamy niemal pewność, iż nasze włosy są pod fachową opieką. Bardzo ważne jest to, jakich produktów używa się do tego zabiegu, a także w jaki sposób jest on przeprowadzony. W przypadku popełniania błędów można poważnie uszkodzić włosy, a nawet je spalić w skrajnych przypadkach.

Pomoc w opracowaniu artykułu:
Salon fryzjersko kosmetyczny Cleo – ul. Kalwaryjska 96, 30-504 Kraków -Telefon: (+48) 503 606 607

Dodaj komentarz