Skip to main content
Partner Uber Kraków

Ile zarabia kierowca Uber?

Wytłumaczmy na początku, co to znaczy Uber. Jest to wygodna aplikacja do zamawiania przejazdów miejskich w atrakcyjnych cenach. Oprócz komunikacji miejskiej jest to najczęstszy sposób przemieszczania się w mieście. Jako kierowcy Ubera, zatrudnić się mogą studenci lub osoby, które chcą pozyskać dodatkowe źródło dochodu, ponieważ praca ta daje możliwość elastycznego grafiku.

Praca Uber Kraków

Co potrzebujesz, żeby zostać kierowcą Ubera?

Pierwszym wymogiem, aby zostać kierowcą Ubera jest posiadanie adresu e-mail i smartfona. W ten sposób kandydat na kierowcę może stworzyć swój profil i zarejestrować się w systemie. Kolejnym krokiem jest złożenie przez kandydata odpowiednich dokumentów.

Jakie potrzebne są dokumenty?

Aby zostać kierowcą Ubera potrzebne są następujące dokumenty:

 • Ważny dowód osobisty, który potwierdzi, że kandydat ma skończone 20 lat;
 • Wyraźne zdjęcie;
 • Ważne prawo jazdy, uzyskane minimum rok wcześniej;
 • Zaświadczenie o niekaralności, nie starsze niż 3 miesiące;
 • Potwierdzenie odbycia badań lekarskich i badań psychologicznych;
 • Dowód rejestracyjny samochodu z ważnym przeglądem technicznym;
 • Posiadanie ubezpieczenia OC;
 • Warto wspomnieć, że w momencie, gdy nie posiadasz własnego auta, możesz również pracować jako kierowca Ubera. Masz możliwość wynajęcia auta i realizować zlecenia.

Są dwie opcje pracy. Możesz założyć działalność gospodarczą i odprowadzać wszystkie koszty z tym związane lub możesz współpracować z partnerem. Jeśli podejmiesz współpracę z partnerem, to zobowiązany będziesz do zapłacenia prowizji.

Uber praca Kraków

Ile zarabiają kierowcy Ubera?

Kierowcy dzielą się na trzy kategorie, a zarobki na Uberze uzależnione są od ilości przeprowadzonych godzin. Kierowcy, którzy pracują poniżej 20 godzin tygodniowo, zarabiają około 1800 zł. Osoby, które pracują od 20 do 40 godzin tygodniowo, zarabiają kwotę rzędu 5000 zł. Podczas decyzji o pracy na pełen etat, czyli 40 godzin tygodniowo, zarobki mogą wynosić ponad 8000 zł. To już robi duże wrażenie. Warto też dopowiedzieć, że stawki są uzależnione nie tylko od ilości godzin, ale również od dnia tygodnia czy pory dnia. Niewątpliwie stawka zależy również od miasta, w którym odbywa się przejazd. Dane zebrane przez firmę Uber wskazują, że kierowcy mogą zarobić nawet do 40 zł na godzinę. Jeżeli przejadą między poniedziałkiem a piątkiem 200 kursów, to w ciągu tygodnia mogą zarobić nawet 3000 zł, co daje stawkę miesięczną 12 000 zł. Uber stara się motywować swoich pracowników również poprzez premie za 50 kursów tygodniowo. Premia wynosi 250 zł. Oprócz premii kierowcy mogą również otrzymać napiwek. Klienci, którzy są zadowoleni, mogą oferować kierowcy napiwek w postaci gotówki lub w sposób bezgotówkowy. Napiwki w całości są przekazywane kierowcy.

Dzięki współpracy z Uberem, masz konkretny wpływ na to jak będzie wyglądać Twoja praca. Sprawdź szczegóły oferty na stronie https://onlygo.pl/oferta/praca-uber i zacznij zarabiać jako kierowca Uber!

Jakie koszty musi ponieść kierowca Ubera?

Oprócz wysokich dochodów i premii kierowca Ubera ponosi również koszty związane z pracą. Do kosztów stałych należy:

 • Utrzymanie dobrego stanu technicznego samochodu;
 • Opłaty za ubezpieczenie auta;
 • Zakup paliwa;
 • Jeżeli posiadasz własną działalność, to trzeba wliczyć koszty z prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli współpracujesz z partnerem to potrzeba doliczenia prowizji dla danej firmy.